REFORMER, CADILLAC, CHAIR, BARREL

Aletli Pilates; “Reformer, Cadillac, Chair, Barrel” olarak adlandırılan, bireysel ihtiyaçlara göre tasarlanmış ekipmanları içeren genel bir tanımdır.

Reform, kelime anlamı olarak “forma geri dönüş, yeniden form kazanmak” demektir. REFORMER ise Joseph Pilates tarafından icat edilmiş, kişinin kendi vücut ağırlığını kullanarak belirli bir dirence karşı koyduğu bir egzersiz aletidir.


Tamamen manuel bir alet olan REFORMER, kişinin boyu, kas ve iskelet yapısı, egzersiz geçmişi, fiziksel aktivite durumu, yaşı ve daha birçok unsur göz önünde bulundurularak kişiye özel ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Böylece hareket repertuarı olabildiğince geniş tutulabilir ve kişinin ihtiyaçlarına yönelik alternatif hareketler çalışma imkânı doğar.


CADILLAC da Joseph Pilates’in mucidi olduğu bir diğer pilates aletidir. Aynı şekilde kişinin bireysel özelliklerine göre ayarlanır ve hareket repertuarı buna uygun olarak genişletilir.


CHAIR; daha önce ulaşamadığımız kas gruplarını güçlendirmek ve esnetmek için tasarlanmıştır. Combo chair de bunlardan biridir. Combo chair bireysel ihtiyaçlara yönelik olarak, sakatlanma ve ağrı riskini en aza indirerek farklı kas gruplarına yönelik hareket repertuarı sunar.


Joseph Pilates’in icat ettiği “omurga düzeltici” olarak da bilinen BARREL, esneklik egzersizleri için özel olarak tasarlanmış eşsiz bir repertuar sunar.


Reformer, Cadillac, Chair, Barrel ve Tower of Power alet seçenekleriyle keyifli ve güvenli pilates imkânı sunduğumuz stüdyomuzda, bireysel ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanan antrenmanlarla maksimum düzeyde verim alabileceğiniz ders programları uygulanır.


***

Aletli Pilates, Matwork Pilates derslerine göre kapalı beceri dediğimiz sistemi geliştirdiği için daha kısa zamanda sonuç verebilir. Bu sebeple, daha çok tercih edilir.


Aletli Pilates, belirli bir dirence karşı koyularak, eklemlere yük binmeden, kasların güçlülüğü ve dayanıklılığı üzerinde yoğunlaşan çalışmalar sunduğu için hedeflerinize güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.


Düzgün bir postür ve sağlıklı bir omurga yapısına sahip olabilmek, doğru açılarla, kişiye özel uygulanan programlarla, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılan pilates ile mümkündür.


Stüdyomuzda, Aletli Pilates derslerimiz, birebir, düet ve grup dersler şeklindedir.


Melis Erenkaya / Aralık 10 2018