HAMİLE PİLATESİ

Hamilelik süresince egzersiz, sağlıklı bir hayat sürdürmenin önemli bir parçasıdır. Ancak hamileliğe eşlik eden fiziksel değişimler kişilerin hamilelik ve doğum sonrası egzersiz rutinlerini modifiye etmesini gerektirebilir. Dolayısıyla her hamile bireye özgü ihtiyaçlar değişkendir.

Hamilelikte pilates, bu dönemde karşılaşılabilecek sırt-boyun ağrıları için en değerli çözümdür. Hamilelik döneminde yapılan pilates, yaşanabilecek enerji kaybını önler, konfor seviyesini yükseltir, kan dolaşımını düzenleyecek etkilerde bulunur. Bebek doğduktan sonraki yoğun lohusalık dönemine daha dinç ve konforlu şekilde başlanmasını sağlar. Doğru açılarda ve uygun dirençler kullanılarak yapılan pilates, mutlu bir hamilelik ve doğum için belirleyicidir.


Stüdyomuzda hamile bireyler için hazırladığımız antrenman programları, özel ders kapsamındadır. Çünkü her hamilenin geçirdiği bu süreç, yapısal farklılıklar gösterir. Bir saat boyunca anne ve bebeği sadece birbirine odaklanır ve geçirdikleri dakikalar aslında paylaştıkları ilk deneyimlerdir.


Hamile üyelerimiz stüdyomuzdaki tüm aletleri kullanabilirler. Onlar için geliştirilen yardımcı ekipmanlar da hareket kabiliyetlerine uygun olarak sunulacaktır.


Melis Erenkaya / Kasım 10 2018