Joseph Hubertus Pilates Biraz da Melis’i Tanıyalım 🥰

Ormana bakarken içindeki ağacı görmeyi öğrendim. O ağaç bendim önce. Bedenimdi.


Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Tezsiz yüksek lisansımı yapıp öğretmen de oldum😻 Bu sırada evlenmiştim de. ✨ Ben 8 aylık dünyaya gelmişim ve sonrasında her şey aynı süratte devam etmiş😂


Üniversite mezuniyetimde kepimi sevgili eşim Ulaş Erenkaya ile birlikte attık. O gün biliyordum ki , tüm sonları ve başlangıçları birlikte yapacağız. Sonra arka arkaya önce kızım sonra bir oğlum oldu. Annelik de erken gelmişti, yaş 23’tü. Pilates, en keyif alarak yaptığım şeydi. 4 yıl boyunca aktif pilates yaptıktan sonra eğitim almaya başladım. Çünkü mutlu olduğum yerde başarılı olacağımı düşünüyordum. Yanılmadım. En sevdiğim egzersiz metoduyla öğretmenlik mesleğimi birleştirdim , ortaya işini aşkla yapan bir ‘beden öğretmeni’ çıktı. Pilates eğitmeni de diyorlar. 🤩


Ormana bakarken içindeki ağacı görmeyi öğrendim. O ağaç bendim önce. Bedenimdi. Keşfettim. Sonra sevdim. Sonra seni tanıdım. Bedenini gördüm. Dokundum. Öğrendiklerimi öğrettim. Şefkatle yaklaştığım ve disiplinle birleştirdiğim her şeyde başarılı oldum.


Eğitimlerimi uluslararası geçerliliği olan Balanced Body ‘de tamamladım. Sevgili Taha Erpulat ‘tan tüm modül eğitimlerimi aldım. Baps Stüdyolarında stajımı yaparken şimdi canım demekten hiç çekinmediğim Seda Özer’le tanıştım. Kendisi benim psikopat olduğumu düşünür. İki çocukla her sabah İzmit’ten İstanbul’a 1 ay boyunca her sabah gittiğim için. Eğitmenliğime ve kalbime katkısı büyüktür. Sonra bana faydalı olacağını düşündüğüm eğitimlere, tüm şartlarımı zorlayarak gittim.


Her Amerika’ya gittiğimde bir workshop , bir ders ve bir stüdyo görmek için can attım. Allah ‘ a şükür ki yoluma hep güzel insanlar çıktı, çıkmaya devam ediyor.


Canım aileme , bana inandıkları için, size de her an beni takip edip yanımda olduğunuz için teşekkür ederim.


Sevgiyle kalın...


Melis Erenkaya / Şubat 18 2022